Wtorek 16:00, Czwartek 17:15, Piątek 16:00 (os. Słowiki „Blisko Boisko”)

ŻAKI:
Wtorek 17:15, Czwartek 16:00, Piątek 17:15 (os. Słowiki „Blisko Boisko”)

ORLIKI:
Poniedziałek i Środa 16:30 (os. Słowiki „Blisko Boisko”), Piątek 16:30 (Pomorzany)

MŁODZIKI:
Poniedziałek, Środa i Piątek 16:00 (Czarna Góra)

TRAMPKARZE:

JUNIORZY MŁODSI:
Poniedziałek, Środa i Piątek 18:00 (Czarna Góra)

DZIEWCZYNKI:
Wtorek i Czwartek 16:00 (os. Słowiki „Blisko Boisko”)

SENIORZY:
Środa 17:30 (os. Słowiki „Blisko Boisko”), Piątek 17:30 (Pomorzany)

• autor: slowik_admin, 2014-09-11 10:35

Poprzednie rozgrywki dla Żaków olkuskiego Słowika były pasmem sukcesów. W lidze chłopcy z rocznika 2005 wygrali wszystko co było do wygrania, często czyniąc to w dwucyfrowych rozmiarach. Teraz o sile drużyny 8-latków decydować będą nieco młodsi zawodnicy, którzy jeśli wejdą w rytm meczowy również mogą stać się solidną ekipą. Pierwszy sprawdzian już za nimi. Trzy tercje w Kluczach i porażka 4:5 (1:5, 1:0, 2:0).

Wszystko co złe w tym spotkaniu wydarzyło się w jego pierwszej odsłonie, kiedy to nieco stremowani „Słowicy” dali sobie wbić aż pięć goli, strzelając przy tym zaledwie jednego. Przemsza dominowała na boisku, a młodzi olkuszanie wydawali się być nieco przytłoczeni debiutem. Emocje opadły w przerwie, kiedy to okazało się, że piłkarski test w Kluczach to nie Finał Ligi Mistrzów i tutaj nie trzeba się niczego i nikogo obawiać.

Udało się przekonać do tego naszych małych bohaterów, którzy po zmianie stron włączyli drugi bieg i zaczęli odrabiać straty. Jeszcze w drugiej części szło im to trochę opornie, ale już w ostatniej trzeciej kwarcie zaczęło pachnieć remisem. Ostatecznie skończyło się minimalnym triumfem gospodarzy oraz czterema bramkami Kuby Tyliby.

- Pierwsze koty za płoty. W premierowej kwarcie szansę między słupkami dostał nasz debiutant i było widać, że mocno przeżywa swój występ. Sytuacja uspokoiła się w dwóch następnych odsłonach, a Olek Durański udowodnił, że można na niego liczyć w każdej sytuacji. Kolejnym plusem jest dyspozycja Kuby Tyliby, który mam nadzieję, że z Oskarem Błaszczykiewiczem i resztą chłopców stworzą prawdziwy dream team – mówi trener rocznika 2006, Rafał Pięta.