JUNIORZY. W oczekiwaniu na ligę.

• autor: slowik_admin, 2014-08-18 17:49

Nie tak dawno informowaliśmy o utworzeniu w klubowych strukturach kolejnej drużyny młodzieżowej. Mowa oczywiście o Juniorach Młodszych, a więc chłopcach z rocznika 1999 i starszych. Były osoby, które nieco obawiały się o ten projekt, sądząc że zespół nie powstanie z prostej przyczyny – zabraknie chętnych do gry. Jak się okazuje wszystkie obawy okazały się bezpodstawne, bowiem nowy szkoleniowiec w obozie Słowika Paweł Curyło skompletował już pokaźną kadrę, liczącą przeszło 20 zawodników. Chłopcy trenują od połowy lipca, rozpoczęli także serię meczów kontrolnych.

- Rzeczywiście na początku swojej pracy spotykałem się z opiniami, że pomysł mamy dobry, ale różnie może być z jego realizacją. Osobiście od zawsze wierzyłem w powodzenie tej misji, bowiem zapał chłopaków jest naprawdę duży, a jak wiadomo dobre chęci to podstawa. Pierwsze dni nie ukrywam, były trudne, ale z czasem gdy wakacje osiągnęły półmetek na treningach zaczęło pojawiać się coraz większe grono osób chcących spróbować swoich sił na ligowych boiskach – mówi Paweł Curyło. - W ostatnich dniach frekwencja na zajęciach napawa optymizmem. Obecnie do dyspozycji mam blisko 20 graczy, a to i tak jeszcze nie wszyscy – dodaje olkuski szkoleniowiec, który z początkiem lipca dostał angaż w OKS-ie. Pracę w Słowiku będzie łączył z obowiązkami trenerskimi w Przemszy Klucze gdzie pod swoimi skrzydłami ma chłopców ze starszego rocznika.

Juniorzy Młodsi OKS-u trenują trzy razy w tygodniu na Stadionie MOSiR-u (Czarna Góra) w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18:15. Podopieczni trenera Curyły rozegrali już dwa spotkania sparingowe, w których wyszli na zero, bowiem najpierw po czterech golach Oskara Sokołowskiego i bramce Sebastiana Remberskiego 5:2 pokonali Bolesław Bukowno, by w minioną sobotę przegrać w Krzeszowicach ze Świtem 2:6. - Zaczęliśmy obiecująco, bo od trafienia Mateusza Semeniuka. Niestety gdy straciliśmy gola nasza gra się posypała. W końcówce uratowaliśmy sportową twarz, choć nie zmienia to faktu, że mamy dobry materiał do analizy. Chłopcy z każdym dniem robią postępy, co tylko napawa nadzieją, że ich pobyt w rozgrywkach olkuskiej II ligi potrwa tylko rok – przekonuje Paweł Curyło.

Sezon 2014/2015 Juniorzy Młodsi rozpoczną we wrześniu. Do ligowej rywalizacji przystąpi najprawdopodobniej osiem zespołów, choć na ostateczny układ tabeli trzeba jeszcze poczekać kilka dni.