KLUB. WzPN 2014 - 4. miejsce w Małopolsce Zachodniej.

• autor: slowik_admin, 2014-08-18 17:10

Po przebrnięciu dwóch pierwszych faz turnieju „Wakacje z Piłką Nożną 2014” przyszedł czas na etap subregionalny i rywalizację wśród najlepszych drużyn Małopolski Zachodniej. Do Oświęcimia zjechało siedem najlepszych ekip z powiatów: chrzanowskiego, wadowickiego, oświęcimskiego i oczywiście olkuskiego, którego reprezentantem obok Przemszy Klucze był także Olkuski Klub Sportowy Słowik.

Gminny etap małopolskich zmagań OKS przeszedł bez problemów, pokonując rywali z Zedermana i Kosmolowa. Pierwsze schody pojawiły się na etapie powiatowym, gdzie Słowik musiał uznać wyższość Przemszy, ale i tak olkuszanie z rocznika 2001 uzyskali kwalifikację do zawodów rejonowych. - Klucze skompletowały naprawdę fajny zespół. Widać, że chłopcy rozumieją się na boisku bez słów – mówił zaraz po turnieju Maciej Mróz, opiekun Słowika.

Słowa szkoleniowca okazały się prorocze, bowiem Przemsza nie tylko zdominowała etap powiatowy, ale także w Oświęcimiu należała do ścisłej czołówki, prymat w Małopolsce Zachodniej przegrywając jedynie z miejscową Unią i to dopiero po rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. Podobnym wynikiem nie mógł pochwalić się zespół Słowika, który co prawda wyszedł z grupy do półfinału, jednak tam przeszkodą nie do przejścia okazali się rówieśnicy właśnie z Klucz (0:3). Chęci rewanżu były ogromne, skończyło się jednak tylko na chęciach i rywalizacji o najniższy stopień podium. Nie udało się i tym razem, bowiem w walce o brązowe medale lepsi okazali się gracze Beskidu Andrychów (0:2).

- Brakowało nam kilku zawodników, ale tak to już jest podczas wakacji. Mimo wszystko pragnę serdecznie podziękować chłopakom za walkę i grę do samego końca o jak najlepszy wynik. Oczywiście ktoś powie, że turniej „Wakacje z Piłką Nożną” jest szansą na pokazanie się w Małopolsce, ale my w klubie mamy nieco inne priorytety. To była ciekawa wakacyjna przygoda, ale prawdziwe wyzwania dopiero przed nami – dodaje Maciej Mróz.

Ostatecznie Słowik w Oświęcimiu zajął 4. miejsce, a więc poprawił swoje osiągnięcie z poprzedniego roku, kiedy to w Osieku (k.Oświęcimia) został sklasyfikowany oczko niżej.

Grupa eliminacyjna:
OKS Słowik Olkusz – LKS Żarki 4:3