MŁODZIKI. Pierwszy krok ku wakacyjnym laurom.

• autor: slowik_admin, 2014-07-24 22:32

WAKACJE Z PIŁKĄ NOŻNĄ 2014

W ubiegłym roku Słowik w „Wakacjach z Piłką Nożną” zajął 5. miejsce w Małopolsce Zachodniej, pierwszy mecz przegrywając dopiero w Osieku (koło Oświęcimia). Nadeszło kolejne lato i tym samym nadarza się okazja do jeszcze lepszego występu. Pierwszy krok chłopcy z rocznika 2001 i młodsi już zrobili, wygrywając zawody gminne w Zedermanie.

Kapryśna pogoda, bardziej przypominała angielski klimat, niż typowe dla Polski lipcowe upały. I to może dlatego na boisku oprócz reprezentacji OKS-u, pojawiły się jeszcze tylko dwie inne drużyny – gospodarze, a więc młodzi zawodnicy Błysku, a także uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Kosmolowa. Regulamin turnieju pozwala na uczestnictwo w nim nie tylko drużyn klubowych, ale również i tych szkolnych, bo jak wskazuje na to sama nazwa imprezy, „Wakacje z Piłką Nożną” są propozycją dla tych fanów futbolu, którzy wolne od szkoły spędzają w domach.

Mimo braku kilku graczy Słowik nie miał większych problemów z odniesieniem dwóch przekonujących zwycięstw. Olkuszanie najpierw 5:2 ograli Błysk Zederman, by później 6:0 pokonać uczniów z Kosmolowa. Tym sposobem OKS wywalczył promocję do drugiego etapu – powiatowego, w którym na olkuskim Stadionie na Czarnej Górze zagrają też zwycięzcy z Gminy Klucze i Wolbrom.

- Chłopcy poradzili sobie bez najmniejszych problemów, a ich zwycięstwa mogły być dużo bardziej okazałe – mówi Maciej Mróz, opiekun Młodzików w czwartkowym turnieju. - Bardzo byśmy chcieli przynajmniej powtórzyć wynik sprzed roku, kiedy to niewiele zabrakło, aby awansować na szczebel wojewódzki – dodaje klubowy koordynator Rafał Pięta.

Data turnieju powiatowego nie jest jeszcze znana.

Organizatorem tegorocznych „Wakacji z Piłką Nożną” jest Małopolski Związek Piłki Nożnej przy współpracy z Podokręgiem Piłki Nożnej w Olkuszu.

Zespół Młodzików w ubiegłym sezonie nie uratował się przed spadkiem z krakowskiej I ligi. "Wakacje z Piłką Nożną" są okazją na poprawę humorów i pokazanie, że rocznik 2001-2002 wcale nie jest gorszy od pozostałych.