Wtorek 16:00, Czwartek 17:15, Piątek 16:00 (os. Słowiki „Blisko Boisko”)

ŻAKI:
Wtorek 17:15, Czwartek 16:00, Piątek 17:15 (os. Słowiki „Blisko Boisko”)

ORLIKI:
Poniedziałek i Środa 16:30 (os. Słowiki „Blisko Boisko”), Piątek 16:30 (Pomorzany)

MŁODZIKI:
Poniedziałek, Środa i Piątek 16:00 (Czarna Góra)

TRAMPKARZE:

JUNIORZY MŁODSI:
Poniedziałek, Środa i Piątek 18:00 (Czarna Góra)

DZIEWCZYNKI:
Wtorek i Czwartek 16:00 (os. Słowiki „Blisko Boisko”)

SENIORZY:
Środa 17:30 (os. Słowiki „Blisko Boisko”), Piątek 17:30 (Pomorzany)

Aktualności

ORLIKI. "Blisko Boisko" przyniosło szczęście.

• autor: slowik_admin, 2014-05-28 14:18

Orlicy (U-11) wykorzystali atut własnego boiska i bez większych problemów wygrali piąty turniej wchodzący w skład rozgrywek II ligi Orlików w Podokręgu Olkusz. Upalna pogoda oraz wyjazdy na "Zielone Szkoły" spowodowały, że do rywalizacji przystąpiły ledwie trzy drużyny. OKS Słowik w drodze po triumf pokonał Victorię Olkusz i Trzy Korony Żarnowiec.

Podczas ostatniego turnieju rozegranego na Orliku w Wolbromiu, Słowik wystąpił w mocno odmłodzonym składzie, bowiem pierwszy zespół OKS-u w tym samym czasie rywalizował w Memoriale im. Doktor Doroty Nowackiej. Tym razem do dyspozycji trenera Sylwestra Brzezińskiego byli już wszyscy zawodnicy, no może poza przebywającym ze swoją klasą nad morzem Patrykiem Mlasiem. Strzelec wyborowy Słowika nie musiał się jednak martwić o formę swoich kolegów, a pałeczkę pierwszeństwa w zdobywaniu goli przejął Marcel Swędzioł. Pomógł mu w tym w wydatnym stopniu jego imiennik – Marcel Gorgoń.

Z racji tego, że do turnieju rozgrywanego w sobotę na obiekcie „Blisko Boisko” na os. Słowiki zgłosiły się raptem trzy zespoły, organizator piłkarskiego spotkania Prezes PPN Olkusz Bolesław Ściepura w porozumieniu z trenerami zadecydowani, że zmagania przebiegną według zasady „każdy z każdym” 2x14 minut, z tym że po pierwszej połowie nastąpi zmiana drużyn, a drugą z połówek dogra się przy swojej kolejności.

W pierwszym meczu olkuska Victoria uległa rówieśnikom z Żarnowca, przegrywając 0:2. Drugą porażkę „granatowi” ponieśli kosztem Słowika. OKS już do przerwy prowadził 2:0, a po zmianie stron umiejętnie pilnować wyniku, kończąc pojedynek z wynikiem 3:1. Jeszcze wyżej gospodarze pokonali rywala z Żarnowca, trafiając do siatki aż pięć razy. - Jestem pełen podziwu dla chłopców, którzy mimo wysokiej temperatury ani na moment nie odpuścili, grając do końca o jak najwyższe zwycięstwo. To naprawdę budujące, bowiem chłopcy udowadniają, że zależy im nie tyle co na wynikach, a na dobrym wypełnianiu swoich obowiązków na boisko – mówi usatysfakcjonowany klubowy koordynator Rafał Pięta.

- Ja również chciałbym podziękować zawodnikom za zaangażowanie i trud włożony w te rozgrywki. Pogoda była bardziej plażowa aniżeli do gry w piłkę, a mimo to chłopcy podołali – przekonuje trener grupy U-11 Sylwester Brzeziński.

Obok indywidualnego pucharu, OKS zebrał też komplet nagród indywidualnych.

Komplet wyników:
Victoria Olkusz - Trzy Korony Żarnowiec 0:2 (0:1)
OKS Słowik Olkusz - Victoria Olkusz 3:1 (2:0)
OKS Słowik Olkusz - Trzy Korony Żarnowiec 5:0 (1:0)

Kolejny turniej na początku czerwca odbędzie się w Żarnowcu.

Za zdobycie 1. miejsca w turnieju II Ligi Orlików, puchar z rąk Prezesa PPN Olkusz Bolesława Ściepury, odbiera kapitan zespołu Słowika Marcel Gorgoń.