OKS Słowik Olkusz - strona nieoficjalna

Strona klubowa

OKS Słowik Olkusz

Harmonogram treningowy - JESIEŃ 2014

SKRZATY:
Wtorek 16:00, Czwartek 17:15, Piątek 16:00 (os. Słowiki „Blisko Boisko”)

ŻAKI:
Wtorek 17:15, Czwartek 16:00, Piątek 17:15 (os. Słowiki „Blisko Boisko”)

ORLIKI:
Poniedziałek i Środa 16:30 (os. Słowiki „Blisko Boisko”), Piątek 16:30 (Pomorzany)

MŁODZIKI:
Poniedziałek, Środa i Piątek 16:00 (Czarna Góra)

TRAMPKARZE:
Poniedziałek, Środa i Piątek 16:00 (Czarna Góra)

JUNIORZY MŁODSI:
Poniedziałek, Środa i Piątek 18:00 (Czarna Góra)

DZIEWCZYNKI:
Wtorek i Czwartek 16:00 (os. Słowiki „Blisko Boisko”)

SENIORZY:
Środa 17:30 (os. Słowiki „Blisko Boisko”), Piątek 17:30 (Pomorzany)

KONTAKT

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 33, wczoraj: 24
ogółem: 434 815

statystyki szczegółowe

Ankiety

Czy podoba Ci się obecna strona www?

Aktualności

KLUB. Podsumowanie 2013 roku.

  • autor: slowik_admin, 2014-01-10 11:57

Styczeń to pierwszy miesiąc Nowego Roku, kiedy to wszystkie firmy dokonują remanentu, a więc podsumowują rok ubiegły i wnikliwiej niż zwykle przyglądają się swojemu stanowi posiadania. I choć "Słowik" nie jest przedsiębiorstwem, to jednak i w nim warto nieco "pogrzebać". Jaki był ten poprzedni rok?... Na pewno pracowity! A jaki jeszcze?...

WIOSNA 2013

SKRZATY: Sukcesów było wiele, choć za najważniejszy wypada uznać zwycięstwo w prestiżowym turnieju „Cracovia Pasy Cup”, na który już od lat zjeżdżają się najlepsze zespoły z całej okolicy. W fazie finałowej nasi chłopcy krakowskie ekipy: Prądniczankę i Garbarnię. Ograli również rówieśników z Wieliczki. Ponadto zespół zajął II miejsce w imprezie „Skrzaty Cup” organizowanym przez Klub Sportowy Prądniczanka.

ŻAKI: Rundę rewanżową sezonu 2012/2013 nasi chłopcy zakończyli na II miejscu, plasując się tuż za Krakusem Nowa Huta. W większości spotkań wyniki osiąganie przez „Słowika” można zaliczyć do tych hokejowych, bowiem rozmiary kolejnych wygranych przytłaczały – m.in. 12:1 z Rybitwami Kraków,

ORLIKI: Występy na krakowskich boiskach można uznać za udane, choć jak w większości rozgrywek młodzieżowych, miały one bardziej charakter szkoleniowy, aniżeli rywalizację o punkty.  Do tego doszło uczestnictwo w Halowych Mistrzostwach Krakowa, a także zimowa walka o prymat w olkuskim Podokręgu.

MŁODZIKI: Zimowy Mistrz Podokręgu Olkusz w rozgrywkach Halowych, a także uczestnik finałowych zmagań w 52. Halowych Mistrzostwach Krakowa. W ćwierćfinale lepszy od „Słowika” okazał się spadkobierca po Hutniku, Krakowski Siemacha (AS Progres Kraków). Równie udana co zima, była w wykonaniu naszych podopiecznych i wiosna. Systematyczne zwycięstwa pozwoliły drużynie Marcina Sosińskiego znaleźć się tuż pora podium, a punkty w Olkuszu straciła nawet Cracovia.

TRAMPKARZE: Wiosenne rozrywki nasz zespół spędził na rodzimych zmaganiach. Co prawda jesienią chłopcy występowali na krakowskich boiskach, jednak z racji kłopotów kadrowych natury ludzkiej, byliśmy zmuszeni z Krakowa przenieść się do grania w Olkuszu. Tutaj w większości przypadków nasi chłopcy radzili sobie bardzo dobrze, choć według procedur regulaminowych nie mogli zostać sklasyfikowani.

 

JESIEŃ 2013

SKRZATY: Kilkunastoosobowa grupa przedszkolaków i uczniów pierwszej klasy szkoły podstawowej trenuje trzy razy w tygodniu, trening piłkarski łącząc z dobrą zabawą. Dzieci ciągle nam przybywa, a wśród nich także i dziewczynki.

ŻAKI: 1 miejsce na półmetku sezonu w grupie 5, szkoleniowych rozgrywek ligowych prowadzonych przez Podokręg Piłki Nożnej w Krakowie. Komplet 27 punktów i bilans bramkowy 71:14. Oprócz tego udziały w halowych zmaganiach m.in. IV miejsce w prestiżowym Dragon Piast Cup w Skawinie oraz II miejsce w corocznych Piłkarskich Mikołajkach, połączonych z akcją charytatywną na rzecz cierpiącego na artrogrypozę Krzysztofa Cieśli.

ORLIKI: 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej, w rozgrywkach prowadzonych przez PPN Olkusz. Zmagania turniejowe, dwa wygrane etapy. Oprócz tego udziały w turniejach halowych, 
a wśród nich zwycięstwo w II edycji mikołajkowego grania w Krzeszowicach. 

MŁODZIKI: Podobnie jak zespół Żaków, Młodziki reprezentują Olkuski Klub Sportowy „Słowik” na arenie krakowskiej. Drużyna przechodzi zmianę pokoleniową, dlatego też jesienią miała swoje problemy. Obecnie zespół jest systematycznie wzmacniany, a co za tym idzie, wiosną spodziewamy się skutecznej walki o utrzymanie. Prognozy na to, że przyszła runda może być zdecydowanie lepsza są spore, choćby turniejowe zwycięstwo w Krzeszowicach nad Śląskiem Wrocław 2:0.

TRAMPKARZE: 2 miejsce na półmetku sezonu 2013/2014. Słowik tej jesieni przegrał tylko raz 
w Wolbromiu i to właśnie do Przeboju nasz zespół traci trzy punkty. Wiosną dojdzie do rewanżu i kto wie, czy w czerwcu nie będziemy się wspólnie cieszyć z awansu do ligi krakowskiej. Zanim jednak sezon się rozpoczął, drużyna prowadzona przez Marcina Sosińskiego udanie rywalizowała w „Wakacjach z Piłką Nożną”, a więc turnieju organizowanym przez Małopolskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych. „Słowik” przygodę z tą imprezą zakończył na 5. miejscu w Małopolsce Zachodniej.

SENIORZY: Za nami również historyczna runda jesienna w wykonaniu seniorskiego zespołu. Cztery zwycięstwa i tyle samo porażek pozwoliło naszej najstarszej ekipie zająć miejsce dokładnie w środku stawki, a więc 5 pozycję. W drużynie oprócz zawodników grających już wcześniej w innych klubach Gminy Olkusz, znajdują się też rodzice młodych „Słowików”. Wspólnymi siłami aktywnie spędzamy nie tylko weekendowe popołudnia, bowiem zespół systematycznie trenuje dwa razy w tygodniu, co na warunki Klasy B to spory wyczyn.

 

Akcje, eventy 2013

Poza udziałem w rozgrywkach ligowych, Klub Sportowy „Słowik” bierze również czynny udział w innych inicjatywach, ukierunkowanych na systematyczny rozwój klubu. Tradycyjne zajęcia treningowe w miesiącach ferii zimowych i wakacji urozmaiciliśmy o dodatkowe zgrupowania. Zimą przeprowadziliśmy tak zwaną „dochodzeniówkę” na własnych obiektach, natomiast na przełomie czerwca i lipca, przez dziesięć dni chłopcy wraz z opiekunami uczestniczyli w letnim obozie w bieszczadzkim Zwierzyniu. Klub nie ogranicza się jedynie do działalności sportowej. Łącząc przyjemne z pożytecznym, w ostatnich 12 miesiącach udało nam się dwukrotnie zorganizować turnieje charytatywne, z których wszystkie zebrane środki finansowe trafiły na fundacyjne konto chorego na artrogrypozę 13-letniego Krzysztofa Cieśli z Olkusza. Tylko podczas dwóch akcji udało nam się zebrać na rzecz chłopca przeszło osiem tysięcy złotych. W perspektywie mamy plany organizacji kolejnych inicjatyw, zmierzających do pomocy potrzebującym dzieciom. Za nami również kolejne edycje „Pucharu Słowika” - edycja zarówno zimowa, jak i letnia. Chętnie włączamy się też w akcje obywatelskie i samorządowe. W czynny sposób wzięliśmy udział m.in. w Dniu Smerfa (Dniu Dziecka) na os. Słowiki, którego pomysłodawcą była Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nowa”.


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [913]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najnowsza galeria

ŻAKI - Turniej wrzesień 2014
Ładowanie...

Reklama

SŁOWIK CAMP 2014!

Główni Partnerzy

JSW KOKS S.A. Koksownia Przyjaźń

Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu

TORAL - artykuły ścierne

Inicjatywy 2013/2014